Zawiadomienie

Urząd Gminy Gorzków zwraca się z uprzejmą prośbą do mieszkańców Gminy o zorganizowanie zbiórki i przekazanie darów w postaci płodów rolnych (owoce i warzywa) w okresie jesiennym na potrzeby
Szpitala w Krasnymstawie.

Zebrane dary przyczynią się w dużym stopniu do poprawy jakości żywienia poprzez użycie ekologicznych produktów, których producentami są mieszkańcy Gminy.
Szczegółowe informacje dotyczące dostarczenia lub odebrania darów można uzyskać u Sołtysów poszczególnych wsi lub w Urzędzie Gminy.

ZBIÓRKA POTRWA DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA 2016 ROKU

Komunikat Nr 1/2016 z dnia 19 września 2016r. Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie.

Do właścicieli, zarządców i użytkowników obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu grzewczego w okresie jesienno-zimowym.

        Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krasnymstawie przypomina, że na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych ciąży obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego (zgodnie z art. 62 ust.1 ustawy Prawo budowlane).
W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego i nasileniem się zagrożeń związanych z eksploatacją instalacji grzewczych zaleca się sprawdzenie stanu technicznego przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych...czytaj więcej

Mobilne Punkty Informacyjne.

mpi        W ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich konsultanci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odwiedzają poszczególne gminy regionu.
Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia różnych inicjatyw z funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

W dniu 11 października 2016r.,
konsultanci będą do dyspozycji mieszkańców gminy Gorzków
od godziny 8.30-11.00,
w sali konferencyjnej Urzędu Gminy
ul. Główna 9, 22-315 Gorzków

 

Osoby zainteresowane funduszami europejskimi będą mogły skorzystać z ich wiedzy.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry).

 


      W dniu 3 października 2016r w Ośrodku Zdrowia ul. Nadrzeczna 1 w Gorzkowie w godzinach od 09:00 do 12:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

Zapisy telefonicznie (84)683-86-87
Koszt badania ostrości wzroku –  5zł
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego –  10zł(Badanie Dodatkowe)

Zapisy prowadzone będą do dnia 03.10.2016r. Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Serdecznie zapraszamy

OKO-LUX

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne.

mammografia pazdziernik2016

 

 

        Zbliża się październik – miesiąc walki z rakiem piersi. W tym czasie szczególnie warto pamiętać o zdrowiu kobiet w swoim otoczeniu. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem informacyjnym, związanym z planowanym przyjazdem mammobusu do Gorzkowa.

Podkategorie

Linki

     MPZP
 

NAJNOWSZE ZDJĘCIA...

//